Blue Flower

Jak dítě oblékat a chránit před sluncem

Letní oblečení pro děti vybírejte ve světlých barvách, ideální je bílá, která dobře odráží sluneční paprsky. Je důležité myslet na to, aby oblečení pro děti bylo z kvalitního materiálu, který zabraňuje pocení děťátka. Už i na českém trhu se objevilo dětské oblečení s UV ochranou až 50+, které dítko chrání stejně jako opalovací krémy s ochranným faktorem, avšak s tím rozdílem, že neztrácí účinnost ani ve vodě. Nezapomínejte na klobouček (ideálně s UV).

Zkušené maminky v internetových diskuzích radí novopečeným maminkám, že je dobré miminko z kočárku při jakékoli příležitosti vytáhnout, položit do stínu a vysvléct. Miminka zkrátka povětšinou milují protahování, když jsou nahatá. Usnadnit regulaci teploty miminku v kočárku pomůže také odvětrávací matrace a odvětrávací korba.

Špatně oblečené miminko poznáte tak, že je zpocené, má mokré záhlaví, hlavičku i tělíčko. Ověřit to navíc lze i pohmatem – oblečení bývá vlhké. Při lehkém přehřátí děťátko ochladíte a osvěžíte omytím zátylku, nožiček a ručiček.

Materiály a jejich (ne)výhody

Když vybíráme oblečení pro miminko, často zapojujeme všechny své smysly, abychom odhalili, zda materiál není pro dítě nebezpečný. Okem snadno zhodnotíme stav knoflíků, které by dítě mohlo spolknout. Čichem můžeme odhadnout, zda oblečení není nepříjemně cítit. Existují však nástrahy, které neodhalíme tak snadno.

Při výrobě textilu se používají různé chemikálie, které mají za úkol zlepšit odolnost, stálost barvy a nemačkavost materiálů. Jedná se o toxické látky, kterými je oblečení napuštěno.